• פורומים משפטיים

  • 1
× פורום הוצאה לפועל
בפורום זה נדון בחוק ובתקנות ההוצאה לפועל. בין השאר נדון בסדרי הדין בלשכת ההוצאה לפועל, הגשת בקשות לביצוע פסק דין ולביצוע שטרות, איחוד תיקים, עיכוב יציאה מן הארץ, עיקולים, סמכויות רשמי ההוצאה לפועל, ועניינים נוספים שיעניינו אתכם ותרצו להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל מומחה.

ניתן לשאול ולהגיב גם ללא רישום, ואולם רישום שאורך שניות יאפשר לכם לקבל עדכונים בזמן אמת על תגובות לגבי השאלה ששאלתם.

Topic-iconביטול הענקה

  • ערן דור
  • ערן דור's Avatar מחבר נושא
13 יול 2015 19:08 #1 מאת ערן דור
ביטול הענקה נוצר על ידי ערן דור
שלום רב

אני לפני הליכי פשיטת רגל. אמרו לי שייתכן ויבקשו הנושים שלי לבטל את העברת החנות ללא תמורה שהייתה ברשותי לפני 7 שנים.

מה הם הליכי ביטול הענקה? האם באמת ניתן לבטל את ההעברה של החנות?
יותר
13 יול 2015 19:20 #2 מאת עורך דין בר אל ירון
שלום ערן

מה שעומד בבסיס ביטול ההענקה שבסעיף 96 לפקודת פשיטת הרגל הינו ביטול הענקה של נכסים שביצע החייב ללא תמורה, או בתמורה מופחתת, בתקופה הסמוכה למועד פשיטת הרגל. הענקות אלו, אשר באופן טבעי מקטינות את מסת הנכסים של החייב, יבוטלו בתנאים מסוימים ואם אכן יתברר כי אלו פגעו בכושר הפירעון שלו מול נושיו ויפגעו באחוז הדיבידנד אשר ישולם להם בסופו של הליך או יפגעו בעיקרון השוויון בין הנושים.

כלומר, כאשר אדם מבין שהוא לקראת התמוטטות כלכלית, מוטלת עליו האחריות להיות הוגן עם נושיו. לא הגיוני ולא מקובל כי בדיוק בתקופה זו יפתח פושט הרגל "נדיבות" מופלאה כלפי אחרים (בדרך כלל קרוביו) ויעביר את נכסיו ללא תמורה אליהם.

הפקודה קובעת שניתן לחזור אחורה ולבטל הענקה שבוצעה 10 שנים אחורה. לפיכך כן יהיה ניתן לבדוק הענקה שביצעת לפני 7 שנים.

הייתי מציע שתעיין במאמר משרדנו ביטול הענקה בהליכי פשיטת רגל על מנת לקבל מידע מקיף יותר בעניין הזה.

בהצלחה!

בר אל ירון, משרד עו"ד
אבא הלל 7 (בית סילבר) רמת גן
טל: 03-6129124 פקס: 03-6129125
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 1